Rudzka parafia pw. św. Piusa zorganizowała obchody święta Trzech Króli

W czwartek, dnia 6 stycznia, w całej Polsce odbyły się obchody święta Trzech Króli. Podobne obchody zorganizowano także w Rudzie Śląskiej. Organizatorem obchodów była parafia pod wezwaniem świętego Piusa X. Ta parafia już po raz kolejny zorganizowała Orszak Trzech Króli.

Kolejny Orszak Trzech Króli w Rudzie Śląskiej

Pierwsze obchody tego święta w Rudzie Śląskiej w taki sposób datuje się na 2014 rok. Wtedy parafia pod wezwaniem świętego Piusa X po raz pierwszy wzięła się za organizację obchodów. Każdego roku obchody były bardzo uroczyste. Niestety, ale od zeszłego roku obchody wyglądają nieco inaczej. Wszystko z powodu sytuacji występującej obecnie na świecie.

Orszak Trzech Króli wyruszył 6 stycznia tuż po mszy świętej, która odbyła się o godzinie 10:30. Jak już wiemy obchody w tym roku były skromne, przez co zgromadzeni odbyli jedynie przemarsz wokół Kościoła.

Święto Trzech Króli

W Polsce święto Trzech Króli jest rok w rok bardzo mocno celebrowane. Dodajmy, że święto Trzech Króli to tak naprawdę potoczna nazwa Dnia Objawienia Pańskiego. Jest to jeden z ważniejszych punktów w całym liturgicznym kalendarzu. Dlatego jest tak hucznie obchodzony w Polsce, jak i w innych krajach w Europie, jak i na całym świecie. Przypomnijmy, że w ten dzień trzej Mędrcy wyruszyli ze Wschodu do Betlejem. Byli to Kacper, Melchior oraz Baltazar. Dotarli oni do Betlejem z darami, którymi były złoto, kadzidło i mirra.