Ruda Śląska. Druga edycja wakacyjnej gry miejskiej "BO. Idę w to!" oficjalnie rozpoczęła się

Zapoczątkowana została druga odsłona drużynowej, letniej zabawy miejskiej pod nazwą „BO idę w to!”. W ramach tej inicjatywy głównym celem jest promowanie budżetu partycypacyjnego oraz przedsięwzięć, które dzięki niemu zaistniały w Rudzie Śląskiej. Czas na ukończenie gry upływa 31 sierpnia, ale dołączyć do rywalizacji można w dowolnym momencie.

Drużyny, składające się z dwóch do pięciu graczy, mogą rozpocząć swoją przygodę z grą, pobierając kartę oraz mapę dostępne poniżej lub na stronie internetowej budżetu obywatelskiego miasta Ruda Śląska.

Misją każdego zespołu jest odwiedzenie jak największej liczby punktów i wykonanie specjalnych zadań przypisanych do konkretnych lokalizacji. Kluczowe jest, aby na potwierdzenie odwiedzenia danego miejsca zrobić wspólne zdjęcie. Miejsca, w których należy wykonać zadania, są oznaczone na mapie gry, a ich dokładne położenie wskazują kody QR. W trzech sytuacjach to gracze muszą samodzielnie odkryć lokalizacje, gdzie ukryte są zagadki do rozwiązania.

– Gorąco zachęcam do udziału w grze. To świetna opcja na letnie rozrywki z rodziną czy przyjaciółmi. Mam nadzieję, że tegoroczne wyzwania przyniosą wiele radości i staną się dobrą okazją do bliższego zapoznania się z Rudą Śląską – mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta.