Przestępcze dueto odpowiedzialne za kradzież rowerów z garażu zostało ujęte przez rudzką policję!

Policja z Rudzkiego Wydziału Dwóch świetnie poradziła sobie z rozwiązaniem przypisu dotyczącego włamania do garażu oraz kradzieży dwóch rowerów. Wielkie umiejętności detektywistyczne i dogłębna znajomość lokalnych przestępców pozwoliły mundurowym na szybkie zlokalizowanie i aresztowanie sprawców, a także odzyskanie jednego z zaginionych rowerów. Zarzuty zostały już przedstawione winowajcom, którzy przyznali się do winy.

Na początku tygodnia, rudzcy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do prywatnego garażu i kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości niemal 5 tysięcy złotych. Zgromadzone na miejscu przestępstwa dowody, drobiazgowa analiza zebranych informacji oraz głęboka wiedza na temat lokalnej przestępczości pozwoliły śledczym na szybką identyfikację sprawców. Dzień po otrzymaniu zgłoszenia, jeden z rudzian został aresztowany jako podejrzany o to przestępstwo, co umożliwiło odzyskanie jednego z ukradzionych rowerów. Kolejna doba pracy i zeznania pierwszego zatrzymanego przestępcy doprowadziły policję do drugiego winowajcy. Również on został aresztowany i umieszczony w policyjnej celi. Obecnie, śledczy koncentrują swoje wysiłki na ustaleniu miejsca, gdzie może znajdować się drugi skradziony rower.

Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni z Rudzkiego, w wieku 27 i 29 lat, którym postawiono już zarzut kradzieży z włamaniem. Śledczy z rudzkiego wydziału dwóch podkreślają, że ich priorytetem jest przede wszystkim sprawiedliwość dla ofiar i pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności przed sądem.