Przerwa techniczna w działalności Biblioteki Miejskiej i jej filii w Rudzie Śląskiej

Zgodnie z informacją przekazaną przez zarząd Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, od 8 do 13 stycznia wszystkie filie biblioteczne będą nieczynne. Zamknięcie jest podyktowane koniecznością przeprowadzenia reinstalacji systemu komputerowego.

Użytkownicy miejskiej książnicy oraz jej oddziałów powinni być świadomi, że dostęp do tych placówek będzie ograniczony począwszy od 2 października aż do 5 października. Motywem tego czasowego zamknięcia jest potrzeba wykonania modernizacji systemu bibliotecznego.

Reinstalacja systemu komputerowego PROLIB na najświeższą wersję odbędzie się w całej sieci bibliotecznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej od 8 do 13 stycznia 2024 roku. Taka aktualizacja jest konieczna do sprostania nowym wyzwaniom informacyjnym oraz dla zwiększenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, nowa wersja systemu PROLIB poszerzy możliwości pracy bibliotekarzy i poprawi komfort korzystania z multiwyszukiwarki INTEGRO dla czytelników.

Dyrektor MBP w Rudzie Śląskiej, Krystian Gałuszka, przeprasza za wszelkie niedogodności związane z tą przerwą techniczną. Zaprasza on użytkowników do odwiedzenia bibliotek począwszy od 15 stycznia 2024 roku, kiedy to placówki wznowią swoją działalność.