Próba samobójstwa w dzielnicy Halemba: 34-letni mężczyzna wyskakuje z czwartego piętra

Dnia 1 stycznia, dokładnie o godzinie 19:00, w dzielnicy Halemba doszło do dramatycznego zdarzenia. Na ulicy Leśnej, 34-latek podjął desperacką próbę odebrania sobie życia, skacząc z czwartego piętra budynku. Po upadku został natychmiast przekazany pod opiekę medyczną poprzez transport do szpitala.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, aspirant sztabowy Arkadiusz Ciozak, potwierdził te informacje. Zgodnie ze zgłoszeniem do policji, które wpłynęło o godzinie 18:55, mężczyzna skoczył z wysokości czwartego piętra z zamiarem samobójstwa. Pomimo ciężkiego upadku, 34-latek pozostał przytomny i został przetransportowany do szpitala w Ochojcu.

Podkreśla to dodatkowo oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Rudzie Śląskiej, starszy kapitan inżynier Maciej Małczak. Straż pożarna w Rudzie Śląskiej została powiadomiona o incydencie około godziny 19:00. W akcji ratunkowej brały udział dwie jednostki straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz siły policyjne.

Na miejscu zdarzenia mężczyzna był znaleziony leżący na ziemi, z widocznymi obrażeniami na ciele, w tym głowy. Działania ratownicze zostały natychmiast podjęte przez pogotowie ratunkowe, które jako pierwsze dotarło na miejsce zdarzenia. Strażacy byli odpowiedzialni za zapewnienie bezpiecznego lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności ratowniczych, decyzja o zabraniu poszkodowanego do szpitala karetką, a nie śmigłowcem, została podjęta – informuje starszy kapitan inżynier Maciej Małczak z Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej.

Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Ochojcu. Na miejscu wciąż trwają działania służb – strażacy koordynują start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.