Próba samobójcza w Rudzie Śląskiej: Mężczyzna skoczył z siódmego piętra

Podczas nocy z 1 na 2 kwietnia, rudzkie służby ratunkowe otrzymały niepokojące zgłoszenie. Około 2:30 nad ranem dowiedziano się o mężczyźnie, który zdecydował się wyskoczyć z okna mieszkania znajdującego się na siódmym piętrze bloku przy ulicy Zgrzebnioka w dzielnicy Bykowina. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że przed próbą samobójczą doszło do gwałtownej awantury domowej.

Aspirant sztabowy Arkadiusz Ciozak ze Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej przekazał szczegóły tego zdarzenia. Podczas kłótni mężczyzna ranił swoją partnerkę za pomocą noża, po czym postanowił skoczyć przez okno. Sprawca jest obecnie w stanie ciężkim, przebywa w szpitalu, gdzie czeka na jego przesłuchanie policja.

Po przybyciu służb ratunkowych okazało się, że mężczyzna upadł na dach klatki schodowej. Strażacy natychmiast podjęli działania mające na celu zabezpieczenie miejsc zdarzenia. Mimo dramatycznych okoliczności, mężczyzna był przytomny.

Starszy kapitan Maciej Małczak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej, opisał dalszy przebieg akcji. Razem z pogotowiem ratunkowym strażacy przystąpili do ewakuacji poszkodowanego z dachu klatki schodowej, a po zakończeniu operacji przekazali go do karetki. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał go natychmiast do szpitala.

Według obecnych ustaleń strażaka Małczaka, mężczyzna wyskoczył przez okno dobrowolnie i nie było żadnych osób trzecich zaangażowanych w to zdarzenie. PSP podkreśla jednak, że policja nadal będzie prowadzić dochodzenie w celu dokładnego ustalenia okoliczności tego tragicznego incydentu.

Jeśli Ty lub ktoś bliski boryka się z problemami psychicznymi, pamiętaj o możliwości skorzystania z pomocy specjalistów. Możesz szukać wsparcia w poradniach zdrowia psychicznego, szpitalach i oddziałach psychiatrycznych, ośrodkach interwencji kryzysowej oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych. W Polsce dostępne są również telefony zaufania dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.