Prezydent Michał Pierończyk ogłosił przetarg na rozbudowę trasy N-S

Ruch budowlany na trasie N-S jest nieustanny. Prezydent miasta, Michał Pierończyk, przekazał informację o nowym przetargu, dotyczącym rozbudowy północnej części drogi Eneski. Co więcej, jeszcze w tym roku, planowane jest rozpisanie kolejnego przetargu – w tym przypadku koncentrującego się na rozbudowie południowego odcinka tej samej trasy.

W lipcu tego roku, miasto ogłosiło przetarg na realizację projektu, który zakłada budowę odcinka drogi o długości przekraczającej 2,2 kilometra. Ten fragment trasy będzie się rozciągać od planowanego ronda na ul. Magazynowej, aż do ul. Piastowskiej, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie ul. Na Łąkach. Zgodnie z założeniami, prace budowlane mają potrwać 30 miesięcy od momentu ich inauguracji. Całość inwestycji ma kosztować około 200 milionów złotych. Szczęśliwie dla finansów miasta, udało się zdobyć dofinansowanie z krajowego budżetu.

Dzięki powstaniu nowego odcinka, mieszkańcy będą mogli korzystać z trasy N-S na trasie do granicy z Bytomiem.

Prezydent Pierończyk zapowiedział, że w planach jest ogłoszenie kolejnego przetargu jeszcze w tym roku. Tym razem dotyczyć on będzie budowy południowego odcinka trasy N-S. Jego długość ma wynosić 0,6 km i ma on łączyć ul. Bielszowicką z węzłem autostrady A4. Całość tej inwestycji zostanie sfinansowana dzięki środkom unijnym, które miasto pozyskało w 2024 roku.