Powrót do nauki w trybie zdalnym

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa w związku z drugą falą zakażeń koronawirusa w Polsce i na świecie w związku z tym od jutra wejdą w życie nowe obostrzenia.

Jednym z nowych obostrzeń jest konieczność zakładania maseczek na zewnątrz, zmniejszenie liczby uczestników wesel, zakaz organizacji imprez o charakterze kulturalnym, puste trybuny podczas rozgrywek sportowych. Niby wszystko już wiadomo, a co dalej z edukacją i oświatą?

Czy wróci nauka zdalna?

Informacje związane z oświatą , oraz decyzja dotycząca nauczania oficjalnie zapadnie jutro. Forma nauki zdalnej nie cieszy się dość dużą popularnością wśród uczniów, nauczycieli, czy rodziców, ale jeżeli będzie taka konieczność zostanie ponownie przywrócona. Premier Mateusz Morawiecki wyraźnie podkreślił podczas wczorajszej konferencji, że najważniejsze jest wyprostowanie krzywej zachorowań. Niektóre szkoły z Rudy Śląskiej obecnie przebywają na kwarantannie w związku z pozytywnymi wynikami testów. To właśnie pozytywny wynik powoduje diagnozę, a zarazem izolację nie tylko osoby chorej, ale także osób, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną. Tak więc jak choruje nauczyciel, to wiadome jest, że uczniowie również idą na kwarantannę. Wspomniana kwarantanna nie zwalnia przede wszystkich nauczycieli z prowadzenia i kontynuowania zajęć szkolnych, oraz uczniów z wywiązywania się z obowiązków.

Według przeprowadzonych badań szkoły nie są jednak głównym źródłem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Głównym problemem są wciąż wesela.