Potencjalna modernizacja boiska "Orlik" na ulicy Hallera w Nowym Bytomiu

Miejscowe władze podjęły decyzję o staraniu się o fundusze na gruntowny remont boiska typu „Orlik”, które znajduje się przy ulicy Hallera w Nowym Bytomiu. Wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia został złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi program dotyczący modernizacji obiektów sportowych, z którego Ruda Śląska już korzystała. Tym razem, miejskie władze starały się o środki na renowację boiska przy ulicy Hallera. Wnioskowana kwota wynosi 0,5 miliona złotych, podczas gdy całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 1,1 miliona złotych. W efekcie, istnieje realna szansa, że niebawem boisko to przejdzie kompleksowy remont.

Aleksandra Skowronek, wiceprezydent Rudy Śląskiej, wyraża nadzieję, że ponownie uda się pozyskać wnioskowane fundusze, dzięki którym kolejne boisko w mieście zostanie gruntownie zmodernizowane.

Skowronek przypomina również, że Ruda Śląska już wcześniej korzystała z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczącego modernizacji boisk „Orlik”. W tym roku miasto otrzymało fundusze w wysokości 0,5 miliona złotych na remont obiektu sportowego przy ulicy Gwareckiej w Bykowinie. Prace modernizacyjne zostały przeprowadzone jesienią ostatniego roku, a inwestycja ta znajdowała się w ramach budżetu obywatelskiego.