Policja z Rudy Śląskiej przeprowadziła kontrolę trzeźwości kierowców – czterech z nich było pijanych

W poniedziałkowy poranek rudzcy funkcjonariusze policyjni, zgodnie z wcześniej zaplanowanymi działaniami, podjęli rutynową kontrolę trzeźwości kierowców w drodze do pracy. Kontrola objęła prawie tysiąc kierujących, spośród których czterech okazało się być pod wpływem alkoholu. Warto przypominać, że kierowcy pod wpływem alkoholu stanowią potencjalne niebezpieczeństwo śmiertelne zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników drogi.

Policjanci z Rudy Śląskiej rozpoczęli swoje działania skoncentrowane na sprawdzaniu trzeźwości kierowców już w piątek. O świcie w poniedziałek mundurowi przystąpili do wykonania akcji „Trzeźwy poranek”, która była końcowym etapem działań podejmowanych po weekendzie andrzejkowo-barbórkowym. W ciągu czterogodzinnej operacji funkcjonariusze drogówki przeprowadzili kontrole niemalże tysiąca kierowców. Alkotesty przeprowadzone przez policjantów wykazały obecność alkoholu w organizmach czterech z kontrolowanych kierowców. Pierwszy z nich, który został zatrzymany o godzinie 5:40 na ulicy Szyb Barbary, miał prawie 0,5 promila alkoholu we krwi. Kolejnymi byli kierowcy, którzy zostali zatrzymani na ulicy Solidarności – o godzinie 6:00 kierowca forda miał prawie 2 promile alkoholu we krwi, a dwóch kierowców volkswagenów o godzinie 6:30 miało około pół promila alkoholu w organizmie.

Nikt nie musi być przekonywany, że pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Kiedy decydujemy się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu, narażamy na szwank swoje życie oraz życie naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. W tym roku policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali już niemalże 300 pijanych kierowców. Wielu z nich było sprawcami wypadków drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu może zaburzyć naszą koordynację ruchów i wpłynąć negatywnie na jakość prowadzenia pojazdu, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo na drogach. Apelujemy do wszystkich członków rodziny, pasażerów i znajomych, aby nie pozostawać obojętnymi na nieodpowiedzialne zachowania kierujących i nie pozwalać im na stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa na drogach!