Pod wpływem alkoholu zderzył się z autobusem – grozi mu do dwóch lat więzienia

Połowa stycznia była świadkiem poważnego incydentu na ulicach Czarnego Lasu. Dokładnie 17 stycznia, na ul. Kokota, doszło do niebezpiecznej kolizji samochodu osobowego z autobusem miejskim. Za kierownicą pojazdu osobowego siedział mężczyzna, którego badanie alkomatem wykazało aż 3 promile alkoholu w organizmie. W konsekwencji nietrzeźwego zachowania, sprawca został natychmiast aresztowany. Zgodnie z prawem, grozi mu kara do dwóch lat osadzenia za ten czyn.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w nocy, około 23:15, kiedy to patrolujący okolicę policjanci z Rud otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Kokota, leżącej w dzielnicy Czarny Las. Mężczyzna prowadzący samochód osobowy stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w centralną wysepkę rozdzielającą pasy ruchu. W wyniku tego manewru doszło do bezpośredniej kolizji z jadącym prawidłowo autobusem.

Informację o stanie nietrzeźwości kierowcy potwierdził asp. szt. Arkadiusz Ciozak, który dodał, że mężczyzna został zatrzymany. Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Oprócz potencjalnego wyroku więzienia, sprawca może również zostać ukarany grzywną w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres co najmniej roku.