Po świętach nie wyrzucaj choinki – przekaż ją Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Mieszkaniowej

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. wychodzi z inicjatywą, która ma na celu nadać nowe życie choinkom po świątecznym okresie. Wspomniane przedsiębiorstwo zachęca wszystkich do udziału w akcji „Świąteczna choinka w parku”.

Wszyscy, którzy mają po świętach choinkę, która jest w donicy i posiada system korzeniowy, są zaproszeni do dostarczenia drzewka do 31 stycznia 2024 roku. Lokalizacje przyjmujące choinki to:

Biura Utrzymania Zieleni MPGM TBS Sp. z o. o. znajdujące się przy ulicy Janasa 13a w dzielnicy Ruda (Rejon Eksploatacji Budynków nr 1), czy Rejon Eksploatacji Budynków nr 2 usytuowany przy ulicy Osiedlowej 6 w dzielnicy Wirek. Biura czynne są od poniedziałku do środy w godzinach od 7:30 do 15:30, w czwartek od 7:30 do 17:00 oraz w piątek od 7:30 do 14:00.

Warto dodać, że przekazane choinki zostaną ocenione przez pracowników MPGM pod kątem stanu. Drzewka, które przejdą ocenę, zostaną posadzone na terenach parków i zielonych skwerów w Rudzie Śląskiej. Każda przekazana choinka otrzyma również specjalną etykietę informującą, że została przekazana przez mieszkańca w ramach akcji „Świąteczna choinka w parku”.

Poniżej kilka porad dotyczących pielęgnacji choinki:
– unikaj umieszczania drzewka blisko źródła ciepła (np. grzejnika),
– regularnie podlewaj drzewko, aby zachować świeżość igieł i zapachu,
– dbaj o odpowiednie nawożenie drzewka – dostarczenie niezbędnych minerałów i witamin jest kluczowe dla jego prawidłowego rozwoju.