Odkrywamy, które marki zagoszczą w nowo budowanym centrum handlowym w Czarnym Lesie

Centrum handlowe sytuowane na skrzyżowaniu ulic Bukowej i 1 Maja, tuż obok marketu Castorama w Rudzie Śląskiej, stopniowo zdobywa swoich najemców. W planach jest uruchomienie obiektu na koniec 2024 roku, a obecnie blisko 90% powierzchni jest już zagwarantowane przez różne marki.

Nowy park handlowy zyskuje kształt w Rudzie Śląskiej. Przed inauguracją centrów pozostały jeszcze kilka miesięcy, lecz znaczna większość punktów handlowych ma już swoją destynację.

– Coraz więcej Polaków docenia możliwość robienia szybkich, efektywnych zakupów i dlatego coraz częściej wybierają parki handlowe jako miejsce, gdzie mogą nabyć dobra pierwszej potrzeby. Nasz projekt w Rudzie Śląskiej przyciąga uwagę branży, między innymi dzięki doskonałej lokalizacji w pobliżu kluczowych dróg regionalnych, a także jednopoziomowej strukturze obiektu z bezpośrednim dostępem z parkingu. Naszym celem jest stworzenie miejsca optymalizującego możliwości zakupowe, gdzie każda osoba znajdzie produkty odpowiednie dla siebie. Obiekt jest już praktycznie w pełni wynajęty. Aktualnie jesteśmy na zaawansowanym etapie negocjacji dotyczących wynajmu ostatniego dostępnego punktu – wyjaśnia Jacek Ostwald, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

W budynku o powierzchni 3 650 metrów kwadratowych brutto zostanie zlokalizowane kilkanaście punktów handlowych i usługowych cieszących się popularnością wśród konsumentów. Wśród nich znajdą się sklepy takich firm jak: Sinsay – modna marka odzieżowa należąca do grupy LPP, skierowana do całej rodziny i oferująca również asortyment dla domu, a także międzynarodowe sieci handlowe Dealz i Pepco. Nie zabraknie również drogerii Rossmann i sklepu z elektroniką Media Expert. Na terenie centrum znajdzie się 155 miejsc parkingowych.

Centrum powstaje w Rudzie Śląskiej na skrzyżowaniu ulic Bukowej i 1 Maja, sąsiadujące z marketem Castorama. Otwarcie obiektu przewidziane jest na IV kwartał 2024 roku.