Nowa Rada Miasta i prezydent Ruda Śląska przyjdą do władzy – inauguracyjna sesja zaplanowana na 6 maja

Rozpoczynający się tydzień przyniesie istotne zmiany dla mieszkańców Rudy Śląskiej. W poniedziałek, 6 maja o godzinie 11:00, odbędzie się inauguracyjna sesja nowej Rady Miasta, która zainicjuje kadencję na lata 2024-2029. Prezydent miasta, Michał Pierończyk, zaprasza wszystkich zainteresowanych obywateli do uczestnictwa.

Podczas pierwszej sesji kadencji 2024-2029 złożą przysięgę radni, ale także sam prezydent. Wśród punktów obrad znajdować się będzie także wybór osoby przewodniczącej oraz wiceprzewodniczących Rady Miasta.

Prezydent Pierończyk potwierdził koniec VIII kadencji samorządu terytorialnego, co postrzega jako zamknięcie kolejnej fazy w historii polskiej, a w szczególności rudzkiej samorządności. Podkreślił również, że nadchodząca sesja, jak wszystkie wcześniejsze, jest otwarta dla publiczności. Zachęcił więc każdego, kto jest zainteresowany, do udziału w tym wydarzeniu.

W swoim oficjalnym oświadczeniu, Michał Pierończyk podziękował radnym z poprzedniej kadencji za ich trud i zaangażowanie. Pochwalił ich determinację i troskę o dobro Rudy Śląskiej oraz jej mieszkańców. Docenił otwartość na dialog, a także odwagę w podejmowaniu często trudnych decyzji. Wyraził też nadzieję na pomyślne przyszłe etapy ich samorządowych, zawodowych i prywatnych ścieżek.