Niesamowita historia 18-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który odpowie za 18 zarzutów kradzieży z włamaniem

Śledczy z rudzkiego komisariatu piątki wpadli na trop nastolatka, który nielegalnie korzystał z cudzej karty bankomatowej. Młodzieńca z Rudy Śląskiej oskarżono o wielokrotne przywłaszczenie środków pieniężnych z konta znajomej, co skutkowało postawieniem mu łącznie 18 zarzutów kradzieży z włamaniem. Oskarżono go również o nielegalne posiadanie i zniszczenie karty bankomatowej. Wobec rudzianina może zostać wymierzona kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przebieg wydarzeń rozpoznawanych przez funkcjonariuszy z komisariatu w dzielnicy Halemba był następujący – młody mężczyzna po imprezie skorzystał z dobroduszności koleżanki, która powierzyła mu swoją kartę bankomatową celem dokonania zakupów na tę samą imprezę. Niestety, chłopak postanowił zatrzymać kartę dla siebie i kilkakrotnie posłużył się nią do sfinansowania drobnych zakupów. Funkcjonariusze zebrali dowody poprzez ustalenie miejsc, gdzie dokonywane były nielegalne transakcje i zabezpieczenie nagrań monitoringu, potwierdzając tym samym swoje przypuszczenia co do tożsamości sprawcy.

18-letni rudzianin został zatrzymany przez policję na gorącym uczynku, co stanowiło dla niego wielkie zaskoczenie. Jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało poważne komplikacje. Młody mężczyzna musi teraz zmierzyć się z aż 18 zarzutami. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wkrótce prokurator wraz z sądem podejmą decyzję o dalszym losie oskarżonego.