Historia na żywo: rosnąca popularność spacerów po dzielnicach. 100 osób na pierwszym wydarzeniu!

Rozpoczęła się seria historycznych wędrówek po różnych dzielnicach miasta, przyciągając na start około 100 entuzjastów historii. To przede wszystkim dobra pogoda i atrakcyjny temat przyciągnęły tylu uczestników na inaugurację cyklu spacerów. W kwietniu kolejny etap – tym razem trasa będzie prowadzić przez Nowy Bytom.

Za nami już pierwszy z planowanych spacerów, którego celem było przybliżenie historii jednej z najstarszych części Rudy Śląskiej – dzielnicy Orzegów. Zainteresowanie było duże, a popularność tego typu eventów nie wydaje się słabnąć. W minioną sobotę, dokładnie 10 lutego, grupa miłośników historii podążała śladami przeszłości pod okiem Krzysztofa Goląba, dyrektora Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka. Wykorzystując swoją wiedzę i pasję, oprowadził uczestników po dzielnicy, odkrywając przed nimi jej bogatą przeszłość.

Wspaniałe warunki atmosferyczne sprawiły, że ten otwierający cykl spacerów był prawdziwym sukcesem – takie informacje przekazał Michał Pierończyk, jeden z uczestników, na swoim profilu w mediach społecznościowych. Przystępna pogoda i ciekawy temat przyciągnęły na spacer niemal 100 osób. Jeżeli nie mieliście okazji uczestniczyć w pierwszym wydarzeniu, już w kwietniu będziecie mogli nadrobić zaległości. Kolejny spacer po dzielnicach przeniesie uczestników do Nowego Bytomia.