Młodzi mieszkańcy cieszą się z nowego placu zabaw w Przedszkolu Miejskim nr 17

Maluchy uczęszczające do Miejskiego Przedszkola nr 17 mogą cieszyć się z nowości – w ostatnią środę nastąpiło uroczyste otwarcie świeżo wybudowanego placu zabaw. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki środkom przekazanym w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Stare urządzenia na poprzednim placu zabaw wymagały już modernizacji, zatem poddano je demontażowi. W ich miejsce pojawiły się nowe, kolorowe elementy: dwie huśtawki podwójne, dwie huśtawki równoważne, karuzela, wieża z zjeżdżalnią i ścianką do wspinaczki, a także piaskownica, tablica do rysowania, labirynt oraz domek interaktywny. Wszystko to zamontowano na nowej macie przerostowej.

Cena tej inwestycji wyniosła około 157 tysięcy złotych.

W momencie oficjalnego otwarcia nowego placu zabaw obecna była Anna Krzysteczko, wiceprezydent miasta. To ona miała zaszczyt przeciąć symboliczną wstęgę, dzięki czemu plac zabaw został oddany do użytku małym miłośnikom zabaw na świeżym powietrzu.

Wiceprezydent miasta w swoich mediach społecznościowych zaznacza, że dzięki tej inwestycji, zrealizowanej w ramach budżetu obywatelskiego na 2023 rok, dzieci będą miały szansę nie tylko bawić się, ale również uczyć poprzez zabawę.

Jako wyraz wdzięczności dla wszystkich zaangażowanych w realizację projektu, na ogrodzeniu przedszkola pojawił się baner z podziękowaniami.