Młody mieszkaniec Rudy Śląskiej stoi w obliczu 18 zarzutów związanych z kradzieżą i włamaniem

Śledczy z komendy policji w Rudzie Śląskiej, dokładniej z piątego oddziału, zatrzymali 18-letniego chłopaka, który bezprawnie zabrał kartę bankomatową i wykorzystywał ją do wielokrotnych zakupów. Młody mężczyzna nałożył na konto swojej znajomej mnóstwo obciążeń finansowych. Policja postawiła mu łącznie 18 zarzutów za kradzież poprzez włamanie, jak również za przywłaszczenie karty i jej celowe uszkodzenie. W razie skazania, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wydział śledczy rudzkiego komisariatu nr 5 prowadził dochodzenie w sprawie nielegalnego przejęcia karty bankowej i misappropriacji funduszy zgromadzonych na niej. Badając okoliczności zdarzeń, ustalili, że młoda mieszkanka Rudy Śląskiej powierzyła swoją kartę mężczyźnie, którego poznała na imprezie, aby ten mógł zrobić zakupy na cele imprezowe. Chłopak jednak, zamiast oddać kartę, przywłaszczył ją sobie i rozpoczął szereg drobnych zakupów, korzystając z niej wielokrotnie. Śledczy zdołali odnaleźć miejsca, w których dokonano nielegalnych transakcji, a następnie zabezpieczali monitoring, potwierdzając tym samym swoje przypuszczenia co do tożsamości sprawcy. Policja zatrzymała młodego mężczyznę, którego niesprawiedliwe działania doprowadziły go do poważnych problemów.

Policjanci postawili 18 zarzutów młodemu rudzianinowi. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje o jego przyszłym losie podejmie prokurator i sąd.