Małżeństwo z Rudy Śląskiej zatrzymane za handel narkotykami i podróbkami luksusowych marek

Jednostka policji z Rudy Śląskiej udaremniła nielegalne operacje handlowe prowadzone przez parę, której działalność obejmowała sprzedaż narkotyków oraz podrabianych przedmiotów luksusowych. Wśród skonfiskowanych przedmiotów znajdowało się prawie 1500 działek amfetaminy i MDMA oraz ich pochodnych, a także około 100 sztuk fałszywej odzieży sportowej i innych dóbr luksusowych.

Policja miejska z Rudy Śląskiej poinformowała o tym incydencie 30 września, ujawniając, że małżeństwo było zaangażowane w obrót narkotykami i podrobionymi produktami znanych marek.

Informacje na temat tej nielegalnej działalności uzyskały jednostki walczące z przestępczością narkotykową i gospodarczą. Dowiedzieli się oni, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Bukowina w Rudzie Śląskiej oferowane są do sprzedaży produkty ze sfałszowanymi znakami towarowymi popularnych globalnych marek. Dodatkowo, oprócz podróbek, na miejscu można było nabyć również nielegalne substancje i narkotyki.

Działalność nielegalna była prowadzona przez małżeństwo, w którym kobieta zajmowała się handlem podrobioną odzieżą, a mężczyzna handlował narkotykami i papierosami. Przeszukanie ich mieszkania przez policję doprowadziło do odkrycia podróbek z zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych znanych firm odzieżowych i perfumeryjnych, a także narkotyków przygotowanych do sprzedaży.

Za sprzedaż podrabianej odzieży 57-letniej kobiecie grozi grzywna lub nawet dwuletni pobyt w więzieniu. Jej 49-letni partner może natomiast spędzić w więzieniu aż 10 lat za posiadanie dużej ilości narkotyków. Policja traktuje tę sprawę jako sprawę rozwojową, co oznacza, że mężczyzna może wkrótce usłyszeć kolejne zarzuty.