Ku czwartej edycji Biegu Wiewiórki 2024 kierowali kroki mieszkańcy Rudy Śląskiej, odkrywając radość z poruszania się

Zegar wybił godzinę 11:00, a wraz z nią miłośnicy biegów z Rudy Śląskiej ruszyli na trasę Biegu Wiewiórki. Ten czerwcowy etap stanowił już czwartą rundę w serii cieszących się ogromnym zainteresowaniem zawodów. Przede sportowcami z naszego miasta pozostało jeszcze pięć wydarzeń tej samej rangi. Zdjęcia ukazujące pełne emocji momenty zawodów można przeglądać w naszej galerii.

Wydarzeniem, które dzisiaj przyciągnęło aktywnych mieszkańców Rudy Śląskiej, był popularny i bardzo lubiany Bieg Wiewiórki. Jest to impreza, która regularnie odbywa się na terenie państwowych lasów w Rudzie Śląskiej Halembie. Zawodnicy otrzymują zadanie przebiegnięcia lub pokonania piechotą trasy o długości 4200 m. Uczestnik sam decyduje, ile kółek chce pokonać – biegacze mogą to maksymalnie uczynić pięć razy, jednak muszą zdążyć w czasie nieprzekraczającym 2:45 h. Alternatywnie, entuzjaści Nordic Walking mogą przemierzyć trasę trzy razy, co sumuje się do dystansu 12,6 km. W wydarzeniu mogą wziąć udział również najmłodsi mieszkańcy miasta, dla których przygotowano odcinek długości 1000 m.

W 2024 r. na miłośników biegania czeka jeszcze pięć etapów Biegu Wiewiórki. Ci, którzy nie zdążyli wziąć udziału w dzisiejszej edycji, będą mieli okazję to zrobić w następujących terminach: 13 lipca, 24 sierpnia, 21 września, 12 października i 9 listopada. Czerwcowy Bieg Wiewiórki był już czwartym wydarzeniem z dziewięciu zaplanowanych w tym cyklu. Zachęcamy do przejrzenia naszej galerii zdjęć ze spływającej emocjami imprezy!