Koncert dla seniorów w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty, zlokalizowany w Rudzie Śląskiej, ma zaszczyt przedstawić wyjątkowy koncert o nazwie „Filharmonia Seniora”. Kierowany jest on do dorosłych odbiorców i stanowi część cyklicznej inicjatywy muzyczno-edukacyjnej prowadzonej przez teatr. Podczas każdego z tych spotkań, prezentowane są różne instrumenty wykorzystywane w orkiestrach symfonicznych. Publiczność ma niepowtarzalną okazję do poznania ich budowy, rzutu oka na wnętrze instrumentów oraz szansę samodzielnego wydobycia dźwięku. Głównym celem programu jest ukazanie tajników filharmonii, które na co dzień pozostają skryte, oraz szeroko pojęta edukacja muzyczna obejmująca zasady obowiązujące podczas koncertów i spektakli. Całość jest dostosowana do wieku słuchaczy, tak aby każdy mógł czerpać z niej pełnię wiedzy.

Autor tych niezwykłych spotkań, Mirosław Krause, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej, będzie osobiście prowadził każde z nich. Krause, jako doświadczony pedagog, animator kultury, prelegent i twórca wielu projektów muzycznych, stanie się także akompaniatorem dla zaproszonych gości. Każdy koncert to okazja do bliższego poznania jednego z instrumentów symfonicznych za sprawą artysty gościa, który na co dzień korzysta z danego instrumentu. Muzycy śląskich orkiestr, pedagodzy szkół muzycznych i studenci Akademii Muzycznych zostali zaproszeni, aby wykonać interesujący program artystyczny, demonstrując potencjał poszczególnych instrumentów. Słuchacze będą mieli możliwość nie tylko wysłuchania koncertu, ale również poznania historii powstania danego instrumentu, jego budowy oraz związanych z nim ciekawostek.

Wszystkie spotkania stanowić będą kontynuację poprzednich, łącząc się w spójną całość za pomocą różnych zagadek, anegdot i ciekawostek. To unikalna propozycja na spędzenie czasu w sposób kreatywny i edukacyjny jednocześnie.