Jak ustrzec się przed skimmingiem?

W momencie gdy korzystamy z bankomatu i chcemy odebrać naszą gotówkę powinniśmy zachować szczególną ostrożność i wybierać swoje pieniądze nie tyle w bankomatach, co w bankomatach znajdujących się wewnątrz banków.

Często zdarza się, że pędzimy na co dzień i nie zdajemy sobie zbytnio sprawy, że zagrożenia mogą na nas czyhać tuż za rogiem. Bardzo  często tak szybko jak żyjemy i kończymy relacje międzyludzkie wypłacamy także pieniądze, nie zważając do końca gdzie tego dokonujemy.

Jeżeli zdecydujemy się pobrać naszą gotówkę w bankomacie znajdującym się w danym banku prawdopodobnie ustrzeże to nas i nasze pieniądze z konta, ponieważ przestępcy nie posuwają się aż tak daleko, aby zamontować urządzenie skanujące w siedzibie banku, w którym jest monitoring.

Podczas wypłacanych pieniędzy powinniśmy jeszcze bardziej przyjrzeć się urządzeniu wypłacającemu pieniądze- czyli naszemu bankomatowi. Być może będzie w nim coś co przykuje naszą uwagę, coś co odróżnia bieżącą transakcję od poprzednich wypłat? Jeżeli zauważymy niepojące nas szczegóły powinniśmy natychmiast zawiadomić o tym ochronę obiektu, lub pracowników danego banku.

Policja przestrzega wszystkim przed skimmingiem.

Co to jest skimming?

Skimming– to tworzenie kopii zapasowych do danego konta, dzięki którym przestępca może uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem kodu PIN i nie tylko. Takie przestępstwo jest oczywiście dokonywane bez wiedzy posiadacza konta bankowego. Jeżeli padliśmy ofiarą skimmingu lub jest coś co może w nas wzbudzać takie podejrzenia powinniśmy o tym fakcie niezwłocznie poinformować służby mundurowe.