Incydent drogowy w Rudzie Śląskiej powoduje komplikacje w ruchu

Sprawę poważnie wyglądającego wypadku, który zdarzył się na skrzyżowaniu ulic Czarnoleśnej, 1 Maja i Kokota w Rudzie Śląskiej, zaadresowano dzisiaj. Jeden z pojazdów osobowych przewrócił się na dach w wyniku kolizji. Mimo groźnego wyglądu sytuacji, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Na miejscu sceny zdarzył się incydent drogowy dnia 11 czerwca, we wtorek. Na skrzyżowaniu trzech ruchliwych ulic w Rudzie Śląskiej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich przekoziołkował, a jego stan był na tyle dramatyczny, że obaj kierowcy musieli szybko opuścić swoje pojazdy przed przyjazdem służb ratowniczych.

W odpowiedzi na incydent, trzy jednostki straży pożarnej z trzynastoma strażakami na pokładzie natychmiast przybyły na miejsce, aby zabezpieczyć obszar wypadku. Łukasz Latos, zastępca oficera prasowego Komendanta Miejskiego PSP w Rudzie Śląskiej, potwierdza, że ”działania strażaków skoncentrowały się na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia”. Dodaje również, że „policja teraz prowadzi dochodzenie, aby ustalić okoliczności dzisiejszego wypadku”.

Wbrew groźnemu wyglądowi zdarzenia, nikt nie potrzebował hospitalizacji. Poszkodowana kobieta, po badaniach przeprowadzonych przez ekipę medyczną na miejscu, odmówiła transportu do szpitala, twierdząc, że czuje się dobrze. Dochodzenie policyjne jest nadal w toku, aby ustalić dokładne przyczyny wypadku.

Mieszkańcy są proszeni o zachowanie ostrożności podczas jazdy w tym rejonie. To była kolejna kolizja drogowa, która miała miejsce dzisiaj rano (11 czerwca) na skrzyżowaniu ulic Czarnoleśnej, 1 Maja i Kokota w Rudzie Śląskiej. Służby porządkowe i ratownicze już tam są i obecnie występują duże utrudnienia w ruchu drogowym na tym obszarze. Od wszystkich kierowców oczekuje się szczególnej ostrożności.

Dramatyczne nagranie zdarzenia zostało dostarczone przez naszą czytelniczkę Beatę Szwarc-Krząkałę.