Druga rocznica Fundacji "Zapasy – Sport dla Każdego Dziecka" już nadchodzi!

W sobotę 11 maja, odbędzie się wielkie święto – druga rocznica powstania Fundacji „Zapasy – Sport dla Każdego Dziecka”. Założył ją znany zapaśnik Jerzy Sekura i teraz, dwa lata później, przygotowuje specjalne wydarzenia dla wszystkich zainteresowanych sportem i nie tylko.

Minął kolejny rok, a Fundacja nadal dynamicznie się rozwija. Z okazji drugiej rocznicy istnienia organizacji, planowane są różne sportowe atrakcje. Będzie to prawdziwe, sportowe święto w naszym mieście! Wśród najważniejszych punktów programu znajdują się charytatywne warsztaty prowadzone przez Artura „Kornika” Sowińskiego, Mistrza KSW. Wydarzenie będzie również okazją do wsparcia rehabilitacji Franka Przybyły, znanego jako Kapral Dzielniak.

Franek urodził się przedwcześnie, już w 28. tygodniu ciąży. Od pierwszych chwil swojego życia zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi, takimi jak trzeciego stopnia wylewy krwi do mózgu, cukrzyca noworodkowa czy retinopatia. Franek cierpi na obniżone napięcie mięśniowe, co prowadzi do problemów z koordynacją ruchową. Dodatkowo, u chłopca zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, spektrum autyzmu, zaburzenie integracji sensorycznej, zaburzenia przetwarzania słuchowego, neurogenny pęcherz oraz problemy z widzeniem spowodowane uszkodzeniem drogi wzrokowej.

Program drugiej rocznicy Fundacji zapowiada się następująco: o 10:00 rozpocznie się turniej zapaśniczy dla dzieci, a o 10:30 oficjalne otwarcie imprezy. Głównym punktem programu będzie akcja „Milion swingów dla Frania”, która rozpocznie się o 11:00. O 12:00 odbędzie się trening dla seniorów, w tym pogadanka profilaktyczna z policjantem. O 13:00 zapraszamy na trening charytatywny z Arturem „Kornikiem” Sowińskim oraz pokazowy trening na rowerach – „Cycling-Sekur”.

Jerzy Sekura, prezes Fundacji „Zapasy – Sport dla Każdego Dziecka”, wyjaśnia specyfikę akcji „Milion swingów dla Frania”. To popularne przedsięwzięcie, znane na terenie całego kraju jako „Milion swingów dla autyzmu”, polega na wykonaniu określonej liczby ćwiczeń z odważnikiem Kettlebell. Pod koniec akcji, kluby sportowe z całego kraju podliczają wykonane ćwiczenia.

Podczas urodzin Fundacji będzie można również uzyskać informacje na stoisku Fundacji DKMS. Przewidziana jest też degustacja shake’ów proteinowych, batonów i innych przekąsek. Nie zabraknie kawy, herbaty, ciast oraz oczywiście tortu urodzinowego!

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Podczas imprezy będzie można wesprzeć rehabilitację Franka, wpłacając dowolną kwotę. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na ten cel.