Call Center ING w Rudzie Śląskiej zdobywa uznanie na arenie architektonicznej

Zjawiskowo odnowione biuro ING, będące domem dla Call Center, położone w Rudzie Śląskiej, zdobyło uznanie w 29. odsłonie prestiżowego konkursu „Architektura Roku Województwa Śląskiego 2023”. Konkurs ten jest organizowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląską Okręgową Izbę Architektów RP.

Co roku, w ramach tej renomowanej rywalizacji, laurami są obsypywane najbardziej intrygujące projekty urbanistyczne i architektoniczne dotyczące przestrzeni publicznych na terenie Śląska. Ocena uwzględnia wpływ projektów na kształtowanie nowych wartości, estetykę miejsca, działania rewaloryzacyjne oraz potencjał promocyjny wynikający z ich unikalnej architektury.

Tegoroczna edycja konkursu w segmencie obiektu użyteczności publicznej doceniła starania związane z rewitalizacją budynku ING mieszczącego się przy ulicy Piotra Niedurnego 54 w Rudzie Śląskiej oraz zagospodarowaniem przyległych terenów. Projekt przemiany dawnej stołówki zakładowej Huty „Pokój” w nowoczesne biuro prowadziło biuro projektowe MAŁECCY.

Społeczny wkład w realizację tego ambitnego projektu zaowocował stworzeniem niezwykle atrakcyjnej przestrzeni, która nie tylko spełnia oczekiwania pracowników Call Center, ale również przyciąga uwagę mieszkańców miasta. Przemyślane przeobrażenie obiektu z dawnego stanu poprzemysłowego i zdegradowanego, który teraz tętni życiem dzięki innowacyjnemu podejściu do elewacji i kreatywnemu wykorzystaniu roślin w zagospodarowaniu terenu, to dowód na sukces całego przedsięwzięcia.