Bieg dla Jana Pawła II

W Rudzie Śląskiej powstała inicjatywa dotycząca biegu dla świętej pamięci Jana Pawła II.

Przed dziesięcioma biegaczami nie lada dystans, gdyż będą oni mieli do pokonania trasę z Rudy Śląskiej do Wadowic, która wyniesie 130 km. Biegacze chcieliby w ten sposób uczcić 42 rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II w Rzymie.

Pielgrzymka biegowa już wyruszyła z Rudy Śląskiej dzisiaj rano. Poprzedzono ją także błogosławieństwem i mszą świętą w jednym z bytomskich kościołów pw. Św. Pawła Apostoła. Przewidywalny koniec dystansu ma nastąpić jutro na mecie w Wadowicach, czyli rodzinnym mieście Karola Wojtyły.

August Jakubik- pomysłodawca całego wydarzenia wyraźnie podkreśla, że pomysł i inicjatywa związana z biegiem zrodziła się już kilka lat temu. Dwa lata temu zwarta grupa biegacza pobiegła do Watykanu. Ten rok jest wyjątkowy nie tylko w związku z pandemią, ale także z setnymi i jubileuszowymi urodzinami Jana Pawła II. Podczas biegu przewidziane zostały także przerwy na zwiedzenie ważnych miejsc związanych z postacią Jana Pawła II. Na biegowej trasie znalazł się także pomnik z wizerunkiem papieża w Żywcu, gdzie biegacz chcą złożyć kwiaty. Planowane odwiedzenie pomnika ma nastąpić dzisiaj w godzinach popołudniowych, bo jak wiadomo, aby odwiedzić pomnik biegacze muszą najpierw pokonać dystans do Żywca.

Zawodnicy Klubu Sportowego działającego na terenie Rudy Śląskiej mają już na swoim koncie kilka biegów  europejskich. Pobiegli między innymi do Brukseli, Fatimy, oraz wspomnianego już Watykanu. Ostatni dystans do stolicy Piotrowej był dość dużym wyzwaniem dla kondycji, bowiem trasa biegowa wynosiła 1500 kilometrów.