Bezprawny napad na młodego mieszkańca Rudy Śląskiej. Trzech mężczyzn związanych z pseudokibicami podejrzanych.

Siły policyjne z Rudy Śląskiej, wspierane przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej i oddziału prewencji, ujęły trzech mężczyzn podejrzanych o agresywny rozbój na 15-letnim chłopcu. Podczas intensywnego śledztwa, policja zidentyfikowała czterech mężczyzn powiązanych z grupą pseudokibiców, którzy mieli swój udział w tym przerażającym incydencie. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani, natomiast troje z nich oskarżone o brutalne przestępstwo.

Incydent miał miejsce w Bielszowice, dzielnicy Rudy Śląskiej. Niepozorny 15-latek po wyjściu ze szkoły został niespodziewanie zaatakowany przez zamaskowanego mężczyznę. Ten ostatni poprowadził swoją młodą ofiarę za sąsiedni budynek, gdzie na niego czekali inni sprawcy. Chłopiec został zastraszony i zmuszony do zdjęcia bluzy z logo swojego ulubionego klubu piłkarskiego – sprawcy okazali się być pseudokibicami rywalizującego zespołu. Jeden z mężczyzn agresywnie wyrwał mu bluzę, podczas gdy kolejny uderzył go w głowę. Chłopiec został brutalnie pobity, a gdy upadł, jeden z atakujących zaczął go kopać. Groźby o dalszej przemocy padły wtedy, gdy chłopiec ponownie zostanie przyłapany na noszeniu symboli swojego klubu.

Policja Rudy Śląskiej rzuciła się do pracy, szybko identyfikując czterech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat jako podejrzanych. Wszyscy byli zatrudnieni w jednej z lokalnych firm i zostali aresztowani, kiedy przybyli do pracy na poranną zmianę. Śledztwo było wspierane przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i katowickiego oddziału prewencji, specjalizujących się w walce z przestępczością pseudokibicowską. Zgromadzone dowody zostały przekazane prokuraturze, która postawiła zarzuty rozbójnicze trzem spośród zatrzymanych. Dwóch 21-latków i 29-latek zostali tymczasowo aresztowani. Możliwa kara dla nich może wynieść nawet do 15 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa i śledczy biorą pod uwagę kolejne możliwe wątki zdarzenia. Jest prawdopodobne, że kolejne osoby zostaną oskarżone o udział w tym brutalnym incydencie.