5. Edycja Festiwalu Filmów Nurkowych "Głębiny" – najważniejsze atrakcje i szczegółowy program wydarzenia

Nadchodzi piąta odsłona Festiwalu Filmów Nurkowych „Głębiny”. Wśród zaplanowanych urokliwości znajduje się ekspozycja podwodnej fotografii, projekcje filmowe oraz możliwość rozmów z pasjonującymi osobistościami. Śląski Teatr Impresaryjny w najbliższy piątek, 15 marca, stanie się areną najważniejszego, niekomercyjnego wydarzenia nurkowego w naszym kraju. Przez dwa dni, od 15 do 16 marca, wszyscy chętni będą mogli zanurzyć się w nurkowym świecie. Wstęp jest bezpłatny!

„Głębiny” to doroczne wydarzenie na mapie polskiego nurkowania, które zyskało stałe miejsce w kalendarzu miłośników tej dyscypliny – podkreśla Marcin Adamowicz, dyrektor programowy festiwalu. Powtarzający się sukces każdej edycji i wysoka frekwencja są dowodem na coraz większą popularność tego wydarzenia.

Piętnastego marca, piątkowego wieczoru, festiwal rozpocznie się o godzinie 18:00. W pierwszej kolejności organizatorzy zapraszają na otwarcie ekspozycji podwodnej fotografii, której twórcą jest Przemysław Zyber. Później, o godzinie 19:00, odbędzie się spotkanie z Krystianem Gąstalikiem – instruktorem pływania i miłośnikiem sportów ekstremalnych – które poprzedzi seans filmu „Głębiej. 330 metrów pod wodą” w reżyserii Laurenta Mini. Film zaplanowany jest na godzinę 19:20.

Sobota (16 marca) rozpocznie się o 15:00 prezentacją filmów nagrodzonych w konkursie „Podwodne Światy”. O godzinach 16:00 oraz 17:00 zaplanowano dwa spotkania: pierwsze z Dawidem Strączkiem nt. „Nurkowanie w zalanych obiektach o charakterze antropogenicznym”, a drugie z Pawłem Porębą – „Od bryzy z brzegu do wielkiej pętli, czyli o nietypowych nurkowaniach do wraków zatoki”. O godzinie 18:00 miłośnicy podwodnego świata będą mieli szansę porozmawiać z Emilią Białą – dziewięciokrotną rekordzistką Polski, która opowie im o freedivingu. Kolejnym punktem programu jest spotkanie o godzinie 19:00 z Łukaszem Piórewiczem, Jackiem Kapczukiem i Kamilem Macidłowskim, którzy opowiedzą o wrakach żaglowców spoczywających na dnie Bałtyku. Głównym wydarzeniem soboty będzie rozmowa z Fredericiem Swierczynskim – rekordzistą świata w nurkowaniu jaskiniowym. Festiwal zostanie zakończony „Night Diving Party” w Pubie Druid.

Marcin Adamowicz serdecznie zachęca do udziału w tegorocznych „Głębinach”. Każdy uczestnik ma szansę zanurzyć się w fascynujące historie i filmy nurkowe, a na pewno odnajdzie coś, co go zaintryguje. Dodatkowo, można zdobyć cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.