46-latek z Rudy Śląskiej wpadł w ręce policji za sprzedaż fałszywej odzieży

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rudzkiej komendy policji udaremnili nielegalny handel podrabianymi ubraniami. 46-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej został zatrzymany pod zarzutem sprzedawania odzieży z fałszywymi znakami towarowymi za pośrednictwem platformy handlowej online.

Zdjęcie ukazuje policyjnego funkcjonariusza trzymającego w dłoniach sfałszowane polo, a na jego biurku widnieją inne przedmioty oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. To nie jest pierwsze działanie rudzkich stróżów prawa przeciwko przestępczości gospodarczej, które skutkuje udaremnieniem sprzedaży dużej ilości nielegalnych towarów. Śledczy ustalili, że ów mieszkaniec Rudy Śląskiej handlował, poprzez internetowy serwis aukcyjny, produktami, które nie spełniały deklarowanego opisu. Po krótkim śledztwie okazało się, że oferowana przez niego odzież oraz torebki są sygnowane sfałszowanymi logotypami znanych marek.

Policjanci odwiedzili dom zatrzymanego i skonfiskowali nielegalny towar, który miał trafić do klientów. Obecnie śledczy sprawdzają jego historię transakcji związanych z podrabianymi produktami. Zebrane dowody pozwolą na sformułowanie dla 46-latka szeregu zarzutów dotyczących wykorzystania fałszywych znaków towarowych oraz sprzedaży produktów z ich użyciem, co stanowiło jego źródło dochodów.

W celu rozpoznania podróbki, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów: Cena – zbyt niska powinna zaniepokoić potencjalnego nabywcę; Logo – niedbałe wykonanie, nieodpowiednie umiejscowienie lub wykonane z materiałów niskiej jakości powinno wzbudzić podejrzenia; Opakowanie – brak oryginalnych etykiet czy opakowań, zastąpione np. przez anonimowe torby; Miejsce sprzedaży – najczęściej internet, bazaary, stoiska, czy tzw. sklepy „spod lady”.