28-letni diler narkotyków wpadł w ręce rudzkich policjantów

W Rudzie Śląskiej funkcjonariusze policyjni udaremnili działalność 28-letniego mężczyzny, znanego lokalnej służbie jako diler narkotyków i poszukiwany przez sąd. Traf chciał, że podczas rutynowego patrolu udało im się zauważyć tego mężczyznę, który usiłował uniknąć wymiaru sprawiedliwości. Łapówkę na dilera uprzednio znanego policji, założyli w centralnej części Wirek, jednej z dzielnic Rudy Śląskiej. Zdarzenie miało miejsce wczoraj, a już dzisiaj podejrzany został osadzony w zakładzie karnym.

Policjanci stacjonujący w Rudzie Śląskiej regularnie dzielą się ze sobą informacjami dotyczącymi poszukiwanych osób i potencjalnych przestępców powiązanych z handlem narkotykami. To właśnie dzięki tej praktyce, doskonale zdawali sobie sprawę, kim jest mężczyzna, którego dostrzegli podczas patrolu ulicy 1 Maja. Zidentyfikowali go jako 28-letniego dilera narkotyków, poszukiwanego przez sąd. Podejrzany nie próbował nawet uciekać, kiedy zorientował się, że został rozpoznany.

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że posiada przy sobie substancje psychoaktywne. Sprawą natychmiast zajął się zespół kryminalistów, którzy ukierunkowali swoje działania na udowodnienie mu winy. Po przeprowadzeniu procedur i postawieniu zarzutów, 28-latek trafił do aresztu policyjnego. Stamtąd, w najbliższym czasie, został przeniesiony do zakładu karnego, gdzie będzie musiał odbyć wcześniej wymierzony mu przez sąd wyrok.