140 lat historii kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Bielszowicach

W niedzielę, 29 października, parafia w Bielszowicach była świadkiem wyjątkowych obchodów – to właśnie tego dnia parafialny kościół pw. św. Marii Magdaleny świętował swoje 140-lecie. To niecodzienne wydarzenie uświetnił swoją obecnością ks. abp. emeryt Wiktor Skworc, który poprowadził głośną sumę.

Obchody 140-lecia kościoła stanowiły okazję do przeprowadzenia serii uroczystych wydarzeń. Wśród nich znalazł się koncert utalentowanej Magdy Anioł oraz prezentacja kościelnych organów. Dodatkowo, parafianie mieli okazję podziwiać prace artystyczne stworzone na konkurs plastyczny zatytułowany „Historia kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Bielszowicach z okazji 140-lecia jego istnienia”. Uroczystości były również okazją do skosztowania słodkości oferowanych przez parafialną kawiarenkę. Nie zabrakło także ważnych postaci, takich jak prezydent miasta Michał Pierończyk, który honorowo uczestniczył w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kościół pw. św. Marii Magdaleny to ważne miejsce w historii Bielszowic. Został zbudowany w 1883 roku, za sprawą ówczesnego proboszcza, ks. Jana Hrubego. Świątynia ta zastąpiła wcześniejszy kościół pw. Wszystkich Świętych, którego powstanie datuje się na rok 1613. Ten reprezentujący styl neogotycki budynek jest cennym przykładem śląskiej architektury XIX wieku. Mimo że w latach 50-tych minionego stulecia kościół był w tak złym stanie technicznym, że rozważano budowę nowego obiektu sakralnego, dzięki szeregowi modernizacji i remontów, świątynia służy parafianom do dnia dzisiejszego.