Zatrzymano dwie osoby, które w sposób archaiczny wydobywali węgiel

W Rudzie Śląskiej Bielszowicach dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policję. Powód? Nielegalne wydobywanie węgla. Zatrzymani mężczyźni wpadli na pomysł, aby dokopać się do płytkich pokładów węgla, których w Bielszowicach naprawdę nie brakuje.

Mieszkańcy poinformowali służby o kradzieży

O całym zdarzeniu służby dowiedziały się, gdy otrzymali zawiadomienie. To właśnie mieszkańcy poinformowali o całym zajściu. Według przekazanych informacji na początku straż miejska w Rudzie Śląskiej otrzymała jedynie sygnał i informacje o tym, że ktoś nielegalnie wydobywa węgiel. Następnie w ciągu kolejnych dni strażnicy miejscy udali się na oględziny, a dzięki codziennym kontrolom rzeczywiście udało się przyłapać osoby wydobywające węgiel na gorącym uczynku. Jeden z zatrzymanych był mieszkańcem Zabrza, a drugi pochodził z Mazur.

Mężczyźni na miejscu zdarzenia wykopali dwa doły o głębokości około 2 metrów. Każdego dnia doły te stwarzały zagrożenie dla przechodniów i osób postronnych. Na ten moment doły zostały wykopane. Jednak fakt, że kilkumetrowy dół wystarczy, aby wydobywać węgiel na pewno może skusić inne osoby do ponownego kopania dołów w tym lub innych miejscach. Już niedługo rozstrzygnie się jaką karę poniosą obydwaj mężczyźni za swoje czyny.