Szlaki kolejowe śląskie: Więcej pociągów na trasie Katowice – Orzesze

Od początku kwietnia, dokładnie od dnia 2, pasażerowie korzystający z linii kolejowej S7 między Katowicami a Orzeszem mogą podróżować nowymi pociągami. Rozwiązanie to zostało wprowadzone, aby zaoferować bardziej komfortowe warunki dla podróżnych przemieszczających się w godzinach szczytu. Co więcej, poprawy w organizacji połączeń dotyczą także linii kursującej między Katowicami a Tychami, ze stacją docelową na Lodowisku.

Na trasie S7 nowa para pociągów zatrzymuje się na każdym przystanku. Obsługiwane są one przez popularne „Elfy”, czyli czteroczłonowe pojazdy typu EN76. Pociągi te kursują tylko w dni robocze. Ich rozkład jest następujący: odjazd z Katowic o 14:37 oraz przyjazd do Orzesza o 15:17. Następnie, pociągi wracające odjeżdżają z Orzesza o 15:27 i przybywają do Katowic o 16:05.

Nowe połączenia umożliwią skorzystanie z wszystkich przystanków pośrednich na trasie S7. Wśród nich znajdują się: Katowice Brynów, Katowice Ligota, Katowice Piotrowice, Mikołów Jamna, Mikołów, Łaziska Górne oraz Łaziska Górne Brada. Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, wyjaśnia, że decyzja o wprowadzeniu dodatkowej pary pociągów była wynikiem analizy obłożenia poszczególnych połączeń i próśb zgłaszanych przez pasażerów.

Warto dodać, że 2 kwietnia wprowadzono także zmiany w kursowaniu dwóch pociągów na trasie z Katowic do Tychów Lodowisko. Nowe godziny odjazdów pociągów 40545 i 40547 to odpowiednio 15:35 (wcześniej 15:33) i 16:02 (wcześniej 16:01). Dzięki korekcie rozkładu jazdy, połączenie z Katowic o 15:35 do stacji Tychy Lodowisko obsługiwane jest teraz przez większy skład.