Poszukiwania trwają: dwa koty odnalezione uwięzione w plastikowym pojemniku!

W Rudzie Śląskiej doszło do szokującego incydentu. Dwa niewinne koty zostały bezmyślnie zamknięte w plastikowym kufrze, nie mając możliwości samodzielnej ucieczki. TOZ „Fauna” prowadzi obecnie poszukiwania sprawcy tej nieludzkiej zbrodni.

W sobotnie popołudnie, 8 czerwca, dokładnie o godzinie 13:30, do Schroniska dla Zwierząt imienia św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej przetransportowano dwie znalezione koty. Koci matka wraz ze swoim malutkim kociakiem była uwięziona w plastikowym kontenerze, który był dodatkowo przewiązany drutem tak, aby uniemożliwić zwierzętom wydostanie się z niego. Po dotarciu do schroniska, koty natychmiastowo otrzymały odpowiednią opiekę, jedzenie i napój.

Z uwagi na rosnące temperatury na zewnątrz, sytuacja mogła skończyć się tragicznie. W momencie znalezienia koty były już przegrzane, a matka – widocznie niedożywiona.

Schronienie dla zwierząt poinformowało, że te dwa nieszczęśliwe koty zostały odnalezione na terenie Cmentarza Komunalnego w Nowym Bytomiu, położonym przy ul. Chorzowskiej 41 w Rudzie Śląskiej.

TOZ „Fauna” gorąco apeluje o jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy tej okrutnej zbrodni. Zgodnie z prawem, porzucenie zwierzęcia przez właściciela lub osobę odpowiedzialną za jego opiekę jest uznawane za znęcanie się nad zwierzęciem. Jeżeli masz jakiekolwiek informacje na temat tego incydentu, skontaktuj się ze schroniskiem.