Młodzi pływacy Manty Kochłowice triumfują na mistrzostwach w Opolu

Niesamowite zawody pływackie miały miejsce w Opolu w dniach od 18 do 19 maja. Były to Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Opolskiego. Jednym z zespołów, które brały w nich udział, była drużyna Manty Kochłowice. W ciągu dwóch dni rywalizacji na 50-metrowym basenie, zawodnicy z Rudy Śląskiej udało się zdobyć imponującą liczbę 31 medali.

Wśród pływaków drużyny Manty Kochłowice szczególne wyróżnienie należy się Wojciechowi Karaszowi, który zdobył aż sześć medali – cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Natomiast Maja Dąbrowska mogła pochwalić się jednym złotym medalem i trzema srebrnymi. Antoni Dzieża zdobył złoto i dwa srebra, podczas gdy Piotr Sobkowicz wrócił do domu ze złotym i srebrnym medalem. Artur Joszko oraz Dominik Krząkała pokazali równość zdobyczy – obaj zgarnęli po jednym złocie i brązie, a Maja Maik triumfowała ze złotym medalem.

Iga Bilińska i Odyseas Łankiewicz zdobyli po jednym srebrnym medalu, a Marta Morgańska mogła poczuć smak zwycięstwa z dwoma srebrnymi medalami i jednym brązowym. Ewelina Ciupa, będąca częścią drużyny Manty Kochłowice, trzykrotnie stanęła na trzecim stopniu podium, zdobywając brązowe medale. Te osiągnięcia przyczyniły się do zgromadzenia łącznej liczby 31 medali przez Mantę Kochłowice, co pozwoliło im uplasować się na 10. miejscu w klasyfikacji klubowej.

Mimo heroicznych wysiłków młodych pływaków Manty Kochłowice, zawody ostatecznie wygrała drużyna AZS KU Politechniki Opolskiej. Ich zawodnicy zdobyli aż 177 medali, dominując w rywalizacji.