Już niedługo ruszy inwestycja dotycząca terenów przed dworcem kolejowym

Na pewno wielu mieszkańców i przede wszystkim osób korzystających ucieszy ta informacja. Ruda Śląska ogłosiła, że w końcu uporządkowany będzie dworzec kolejowy, a dokładniej teren przed dworcem. Dodajmy, że podpisano już umowę z wykonawcą prac

Podpisano umowę na inwestycję

Władze Rudy Śląskiej ogłosiły, że teren znajdujące się przed dworcem kolejowym (teren Chebzie) będzie uporządkowany. Podpisano już umowę z wykonawcą, której zakres obejmuje przebudowę znajdującego się tam placu, a także ulicy Przedtorze. Prezydent Michał Pierończyk podkreśla, że celem przebudowy jest poprawa komunikacji miejskiej w tym rejonie. W ramach inwestycji zostaną zmodernizowane miejsca parkingowe, jak i tamtejsze zatoki autobusowe. Oprócz tego będą nowe przejścia dla pieszych, stojaki na rowery i oświetlenie uliczne. Ruch przed dworcem zostanie tak zaprojektowany, że będzie przebiegał w jednym kierunku. Dodajmy, że bezpośrednio przy dworcu po wykonaniu prac będzie nieco ograniczona możliwość parkowania.

Warto wspomnieć, że całkowity koszt inwestycji określa się na ponad 2,5 mln zł, z czego samorząd otrzymał środki finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach dofinansowania. Wyłoniony wykonawca robót ma maksymalnie dziesięć miesięcy na zakończenie prac.