Jechał na rowerze po pijaku. Otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

Funkcjonariusze z Rudy Śląskiej zatrzymali w niedzielę, dnia 27 listopada, 51-letniego mężczyznę, który poruszał się rowerem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna podczas jazdy został zatrzymany przez policjantów do rutynowej kontroli. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna wydmuchał ponad 1 promil.

Pijany 51-latek poruszał się ulicą 1 Maja w Rudzie Śląskiej

Rudzcy policjanci drogówki zatrzymali mężczyznę w wieku 51 lat do kontroli na ulicy 1 Maja w Rudzie Śląskiej. Mężczyzna został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że w jego organizmie znajdowało się ponad 1 promil alkoholu.

Z tego powodu na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Warto dodać, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują znacznie wyższe kary finansowe za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu. Osoby, które poruszają się jednośladem mając w organizmie więcej niż 0,5 promila alkoholu otrzymują mandat w wysokości 2500 złotych. Z kolei osoby, które mają od 0,2 promila do 0,5 promila, są narażone na mandat karny w wysokości 10000 złotych.