Emocjonujące zawody pływackie w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Ruda

19 sierpnia, w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Ruda, odbyły się ekscytujące zawody pływackie. Wystartowali w nich uczestnicy z różnych miejscowości, takich jak Rybnik, Ożarowice, Warszawa, Kędzierzyn-Koźle oraz ze wspomnianych Ukrainy. Z 26 zarejestrowanych na te zawody pływaków, 20 zdecydowało się ostatecznie przystąpić do rywalizacji.

Zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w wyścigach pływackich na dystansie 50 metrów. Mogli tam zaprezentować swoją biegłość w stylach klasycznym, dowolnym oraz grzbietowym. Wygrać można było nie tylko poszczególne style, ale także klasyfikację open. Warunkiem zdobycia nagrody w tej kategorii było jednak ukończenie wyścigów w dwóch stylach wybranych przez zawodnika.

Atmosferę podgrzewała liczna widownia, która dopingowała uczestników. Niektóre z wyścigów były na tyle zacięte, że rozstrzygnięcie następowało dosłownie na ostatnich centymetrach trasy. Rafał Tymusz, sędzia główny zawodów chwalił zawodników za wysoki poziom prezentowanych umiejętności. Podkreślił, że nie odnotowano żadnych nieprawidłowości ani dyskwalifikacji i że kilka osiągniętych wyników – m.in. 26 sekund na 50 metrów stylem dowolnym – było godnych uwagi.

Po emocjach rywalizacji nadszedł czas na podsumowanie. W klasyfikacji open kobiet triumfowała Maria Prosolovskaia (najlepsza w stylu dowolnym i grzbietowym), która od długiego czasu mieszka w Rybniku i powtórzyła swój sukces z 2022 roku. Drugie miejsce przypadło Dorocie Nguyen (najlepsza w stylu klasycznym), a trzecie – Roksanie Orzyszek.

W klasyfikacji open mężczyzn zwyciężył Michał Fijoł (najlepszy w stylu klasycznym i dowolnym). Na drugim stopniu podium stanął Jan Strączek, a na trzecim – Mariusz Pinoczek (najlepszy w stylu grzbietowym).

Rafał Tymusz zaprosił wszystkich miłośników pływania do udziału w kolejnych zawodach, podkreślając, że dystans 50 metrów jest dostępny dla każdego, a rywalizacja dodaje całemu wydarzeniu smaku.