Drugie Ogólnopolskie Targi Książki Wydawców Niezależnych w Rudzie Śląskiej zapowiadają się interesująco

Ruda Śląska będzie gospodarzem drugiej edycji Ogólnopolskich Targów Książki Wydawców Niezależnych. Spotkanie odbędzie się w piątek, 5 lipca, między godziną 12:00 a 18:00, w miejscu znanym jako Stacja Biblioteka przy ulicy Dworcowej 33. W tym dniu odwiedzający będą mieli okazję spotkać się z siedemnastoma autorami i wydawcami prezentującymi swoje publikacje na różnorodne tematy. Organizację tego wydarzenia podejmują Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej oraz Polskie Stowarzyszenie Autorów Niezależnych „Samowydawcy”.

Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, podkreśla, że pierwsza edycja targów, która odbyła się w ubiegłym roku, cieszyła się dużym powodzeniem zarówno wśród autorów jak i czytelników, dlatego postanowili kontynuować to wydarzenie. Inicjatorem tych targów jest Janusz Muzyczyszyn – poeta, pisarz i wydawca z Rudy Śląskiej, wraz z Miejską Biblioteką Publiczną. Tegoroczne targi zgromadzą siedemnasto autorów-wydawców, oferujących książki z różnych dziedzin literatury – od literatury dziecięcej, przez poezję, powieści obyczajowe, kryminały, romanse aż po fantastykę.

Do Rudy Śląskiej na targi przyjadą autorzy i wydawcy z całego kraju, w tym przedstawiciele tzw. ruchu samowydawniczego (z ang. selfpublishing), który jest dobrze znany w USA, a na rynku polskim dopiero zyskuje popularność. Krystian Gałuszka dementuje stereotyp mówiący, że autorzy decydujący się na samodzielne wydanie swoich prac to ci, których teksty były odrzucane przez wydawnictwa. Obecnie wiele z tych samodzielnie wydanych książek to dzieła o wysokiej wartości literackiej. Wyjaśnienia tej zmiany trendu można szukać uczestnicząc w drugiej edycji Ogólnopolskich Targów Książki Wydawców Niezależnych.

Podczas tego wydarzenia odbędą się również indywidualne spotkania z takimi wydawcami jak: Patryk Berger, Maks Dieter, Alina Duchnowska, Monika Fudali, Agata Kasiak, Janusz Muzyczyszyn, Irena Omegard, Ewelina Pałecka, Angelika Joanna Płocharczyk, Kamil Prabucki, Karolina Salwowska, Kamil Sobik, Elżbieta Stępień, Paweł Więzik, Katarzyna Wycisk, Milena Wysocka i Agnieszka Żarecka.